Don't Miss

Toyota rozpocznie produkcję napędu hybrydowego w USA

By on 10/03/2017

Toyota zainwestuje 373,8 mln dolarów w 5 fabryk w USA, aby uruchomić produkcję pierwszego napędu hybrydowego w tym kraju. Napęd trafi do samochodów hybrydowych tej marki produkowanych w Ameryce Północnej. Fabryka silników w Alabamie zostanie całkowicie przebudowana i dostosowana do systemu produkcyjnego TNGA. Inwestycje zostaną zakończone w 2020 roku.

„Ta operacja to efekt naszego dążenia, żeby budować więcej samochodów i części na rynkach, na których są sprzedawane” – powiedział Jim Lentz, CEO Toyota Motor North America. – „Dzięki temu możemy lepiej służyć naszym klientom i dilerom”.

Restrukturyzacja fabryk części Toyoty

Inwestycje obejmą wdrożenie do produkcji hybrydowych przekładni w Buffalo w Zachodniej Wirginii, zwiększenie możliwości produkcji 2,5-litrowego silnika benzynowego w Georgetown w Kentucky oraz głowic cylindrów do 2,5-litrowej jednostki w fabryce Bodine Aluminum w Troy w Missouri. Zakład Bodine Aluminum w Jackson w Tennessee zostanie zmodyfikowany, aby przystosować go do produkcji obudowy przekładni planetarnej i bloku silnika 2,5 l. Fabryka w Huntsville w Alabamie zostanie poddana gruntownej modernizacji, która dostosuje ją do produkcji silnika w architekturze TNGA. Jej restrukturyzacja przyniesie 50 nowych miejsc pracy.

Hybrydowe modele w USA

Toyota produkuje w Ameryce Północnej hybrydowe wersje terenowego Highlandera (w Princeton w Illinois), sedanów Camry i Avalon (w Georgetown w Kentucky) i Lexusa RX w Ontario w Kanadzie. W 2019 roku w kanadyjskiej fabryce zostanie uruchomiona produkcja RAV4 Hybrid. Wszystkie te modele są napędzane układem hybrydowym z 2,5-litrowym silnikiem, z wyjątkiem Lexusa RX, wyposażonego w silnik V6 3,5 l.

Toyota sprzedaje na świecie najwięcej samochodów hybrydowych – ich łączna liczba zbliża się do 11 milionów. W Stanach Zjednoczonych firma sprzedała do tej pory ponad 3 miliony hybryd. Sprzedaż Highlandera Hybrid w USA wzrosła w sierpniu rok do roku o 197,1 procent, do liczby 11 099 egzemplarzy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments