Don't Miss

Idealne okazje mieszkaniowe – jak je znaleźć?

By on 10/10/2017

Najpierw wypadałoby zadać sobie pytanie czy idealne oferty mieszkaniowe w ogóle istnieją. Bez względu na to czy szukamy mieszkania do kupna czy do wynajęcia rzadko zdarza się, by jakiś lokal odpowiadał nam w 100%.

 

Poszukując mieszkania warto o tym pamiętać i nie nastawiać się na znalezienie lokalu, który spełni absolutnie wszystkie nasze wymagania i oczekiwania. Wszystko zależy od wielu czynników – budżetu, którym dysponujemy, czasu jaki możemy poświęcić na poszukiwanie ofert czy okresu, w którym akurat szukamy dla siebie mieszkania. Są bowiem miesiące, w których mamy do czynienia z prawdziwym wysypem ofert mieszkaniowych, zarówno z rynku pierwotnego czy wtórnego oraz z takimi gdzie jest chwilowy zastój i ciężko o dobry lokal, spełniający wymagania.

To samo dotyczy lokalizacji inwestycji – wiadomo, że mieszkania zlokalizowane w ścisłym centrum oraz w jego pobliżu są najdroższe. Im dalej w stronę obrzeży tym ceny spadają. Nowoczesne mieszkania zlokalizowane na nowych osiedlach niosą ze sobą szereg udogodnień np. podziemne parkingi, całodobowy monitoring, ogrodzony teren bloku, windy itp. – ale to wszystko również wpływa na cenę. Z kolei mieszkania na starszych osiedlach uchodzą za bardziej klimatyczne, a osiedla zielone i komfortowe, ze względu na mniejsze nagromadzenie inwestycji na małym obszarze.

Gdy decydujemy się na wynajem bądź zakup mieszkania warto zastanowić się, które argumenty są dla nas istotniejsze – czy zależy nam na tym by mieszkać blisko centrum czy może wolimy tańsze mieszkanie na obrzeżach miasta, z dala od zgiełku.

Jeśli chodzi o samo poszukiwanie okazji mieszkaniowych niezastąpionym źródłem jest i będzie internet. Zwłaszcza wyszukiwarka internetowa Google, o której mówi się, że jeśli czegoś w niej nie ma to tak jakby tego wcale nie było. Deweloperzy oraz właściciele mieszkań mają tego świadomość dlatego starają się by poszukujący lokalu na wynajem lub zakup internauta z łatwością trafił na ich stronę bądź ogłoszenie. Robią to poprzez wykupowanie reklamy na określone frazy, związane tym, co oferują np. mieszkanie Tarnobrzeg. Jeśli dobrze określą po jakich słowach kluczowych będzie szukał internauta i zachęcą go swoją  reklamę to mają dużą szansę, że trafi on właśnie na stronę z ich ofertą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments