Don't Miss

W jaki sposób wybrać idealny hotel na wakacje w mieście

By on 10/20/2017

Pobyt w mieście to coraz bardziej popularny sposób spędzania wakacji. Moda na „city break”, czyli kilkudniowe wypady do miasta, dotyczy zwłaszcza dużych europejskich stolic, ale też miejsc słynących ze sztuki, nocnego życia czy jedzenia. Wszystko to przyciąga do miast turystów, którzy liczą na bogactwo atrakcji i cenią sobie aktywnie spędzony wolny czas. Jak wybrać idealny hotel w mieście?

 

Po pierwsze: dobra lokalizacja

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych kryteriów, którym kierujemy się przy wyborze noclegów na miejskie wakacje. Oczywiście najbardziej pożądanym rozwiązaniem są hotele zlokalizowane w centrum i okolicy. Dzięki takiej lokalizacji nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazdy, a wszelkie atrakcje, takie jak zabytki, muzea i galerie sztuki, ale również restauracje czy kluby, są łatwo dostępne. Zazwyczaj jednak noclegi w centrum są o wiele droższe, a poza tym nie zawsze udaje się je odpowiednio wcześnie zarezerwować. W takiej sytuacji warto rozważyć nocleg na peryferiach. Może to być też opcja bardziej ekonomiczna, ponieważ nawet po doliczeniu kosztów dojazdów taki hotel bywa o wiele tańszy od tego położonego w ścisłym centrum turystycznym miasta. Jeśli jednak zdecydujemy się na noclegi na obrzeżach, warto dokładnie zapoznać się z lokalizacją obiektu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na odległość od przystanków komunikacji miejskiej. Godne polecenia jest zwłaszcza metro, jeśli takie kursuje w danym mieście, bo zapewnia tani, szybki i pewny dojazd do najważniejszych punktów miasta niemal o każdej porze dnia, a ewentualne przesiadki nie nastręczają trudności logistycznych. Pamiętajmy jednak, że lokalizacja nie jest jedynym kryterium wyboru hotelu w mieście.

Komfort i udogodnienia

Wybór idealnego hotelu w mieście powinien być uzależniony od naszych indywidualnych preferencji. Wiele zależy od tego, jak i po co podróżujemy. – Mówi pracownik hotelu Sleep we Wrocławiu. – Jeśli bowiem zakładamy całodzienne zwiedzanie, a w hotelu zamierzamy jedynie spać, raczej nie będą nam potrzebne większe luksusy. Warto jednak, zwłaszcza wyjeżdżając do cieplejszych krajów, wybierać pokoje z klimatyzacją. Jeżeli jednak część urlopu spędzimy w hotelowym pokoju, to warto zwrócić uwagę na kwestie, takie jak widok z okna, dostęp do balkonu czy tarasu, wielkość i wystrój wnętrza. Inne preferencje mają też rodzice podróżujący z dziećmi. W takiej sytuacji warto wybrać hotel przyjazny rodzinom, gdzie dostępna będzie sala zabaw, łóżeczka turystyczne i inne udogodnienia dla najmłodszych. Jeśli podróżujemy samochodem, warto wybrać obiekt dysponujący własnym parkingiem. Kolejną kwestią są posiłki – jeśli w pobliżu hotelu nie ma zbyt wielu restauracji, lepszym pomysłem będzie śniadanie na miejscu lub wyżywienie typu „all inclusive”. Relaks po zwiedzaniu miasta zapewni hotelowe SPA, baseny i sauny, a miłe chwile wieczorem można spędzić w barze lub restauracji hotelowej. Rezerwując nocleg spytajmy też o dostęp do telewizora i wi-fi. Odpowiednio wybrany hotel sprawi, że wakacje w mieście będą niezapomniane.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments