Don't Miss

Toyota i Lexus na szczycie rankingu niezawodności Consumer Reports

By on 10/25/2017

Toyota zajęła pierwsze miejsce w rankingu niezawodności marek Consumer Reports, wyprzedzając w tym roku Lexusa, który znalazł się na drugiej pozycji. Najnowszy ranking niezawodności samochodów, opracowany przez amerykański magazyn Consumer Reports, został zdominowany przez modele marek Toyota  i Lexus, które zdobyły łącznie siedem miejsc w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Toyota zdobyła 80 punktów na 100 możliwych. Consumer Reports przebadał w tym roku 14 modeli tej marki i za najbardziej niezawodny uznał coupe 86 (w Europie GT86). Lexusowi przyznano 77 punktów po uwzględnieniu 8 modeli, z których najmniej awaryjny okazał się terenowy GX.

Do pierwszej dziesiątki rankingu zakwalifikowało się aż siedem samochodów japońskiego koncernu: sportowa Toyota 86, popularny w Ameryce duży sedan z przednim napędem Lexus ES, tylnonapędowy duży sedan Lexus GS, bestsellerowy SUV Toyota RAV4, kompaktowy sedan Lexus IS, hybrydowy minivan Toyota Prius V (w Europie Prius +) i kompaktowa hybryda Toyota Prius C. Warto zauważyć, że wszystkie oceniane modele Lexusa uzyskały maksymalne oceny niezawodności.

Consumer Reports – magazyn wydawany od 1936 roku przez organizację non-profit Consumers Union – opracowuje co roku zestawienia niezawodności pojazdów w oparciu o ankiety zbierane wśród użytkowników samochodów; w tym roku przebadano ok. 400 tysięcy posiadaczy ponad 640 tysięcy pojazdów.

W badaniu uwzględniono problemy podzielone na 17 kategorii, od drobnych kłopotów, takich jak piszczące hamulce, po poważne usterki – awarie skrzyni biegów po upływie okresu gwarancji, usterki napędu na cztery koła itp. Przy obliczaniu punktacji wzięto pod uwagę uciążliwość problemów, a także wyniki testów na torze przeprowadzonych przez zespół Consumer Reports, dane z badań zadowolenia klientów i wskaźniki bezpieczeństwa

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments