Don't Miss

Lekkie konstrukcje hal magazynowych

By on 10/30/2017

Współczesne budownictwo przemysłowe to ogromne wyzwanie dla projektantów. Nowoczesne budynki muszą bowiem spełniać szereg wymagań. Istotną rolę odgrywają tu normy związane z ekologią i energooszczędnością, ale też z ochroną przeciwpożarową. Poza przestrzeganiem przepisów prawa budowlanego ważna jest też szybkość budowy, dlatego tak popularne są dzisiaj lekkie konstrukcje hal magazynowych.

Z czego buduje się lekkie hale magazynowe?

Lekkie hale magazynowe konstruowane są w oparciu o stelaż stalowy. Profile wykonane z wysokiej jakości stali zapewniają nie tylko lekkość budynku, a więc też łatwość montażu i szybki czas realizacji inwestycji, ale też odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych czy korozji. Szkielet stalowy jest następnie pokrywany płytami warstwowymi. Do dyspozycji projektantów są płyty z okładzinami stalowymi i różnymi rdzeniami – z pianki PIR lub PUR, wełny mineralnej czy styropianu. Nieraz stosuje się też płyty OSB. Płyty warstwowe idealnie wpisują się w ideę lekkich konstrukcji – ich ciężar jest niewielki, a do tego są to elementy prefabrykowane, czyli gotowe do montażu. Z płyt warstwowych wykonuje się obecnie niemal wszystkie elementy konstrukcji, włączając w to dachy, w tym również dachy płaskie, ściany zewnętrzne i działowe oraz sufity. Konstrukcje z płyt warstwowych na stelażu stalowym wykorzystywane są w przemyśle do budowy hal magazynowych, jak i przemysłowych, ale też mroźni czy chłodni.

Zalety lekkich konstrukcji przemysłowych z płyt warstwowych

Dlaczego lekkie konstrukcje hal magazynowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rodzimym rynku budowlanym? Wszystko dzięki licznym zaletom płyt warstwowych. – tłumaczy przedstawiciel firmy Gór-Stal sp. z o. o. z GorlicSą to lekkie materiały, które zapewniają łatwy montaż, a dzięki temu pozwalają na znaczne skrócenie czasu całej inwestycji. Szybka budowa, bez potrzeby wykonywania czasochłonnych i kosztownych robót ziemnych, to oszczędność czasu i pieniędzy. Do tego dochodzą jeszcze istotne atuty płyt warstwowych. Materiały te są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, zapewniają ochronę pożarową na wysokim poziomie – pianka PIR zwęgla się i nie rozprzestrzenia ognia – a sama płyta jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i spełnia normy dotyczące energooszczędności budynków. Dzięki temu lekkie konstrukcje hal magazynowych wpisują się w trendy dominujące w nowoczesnym budownictwie, gdzie liczy się ekologia, szybkość budowy i wysoka jakość materiałów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments