Don't Miss

Czym charakteryzują się meble rustykalne?

By on 11/07/2017

Zastosowanie mebli rustykalnych w aranżacji wnętrz daje nam możliwość stworzenia przytulnej przestrzeni inspirowanej naturą i chęcią ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. Wykonane z litego drewna meble rustykalne z założenia wyglądem mają przypominać meble, które niegdyś można było oglądać w wiejskich domach. Dziś jednak przebojem zdobywają także miejskie, nowoczesne wnętrza. Czym charakteryzuje się zatem styl i meble rustykalne?

 

Meble rustykalne sposobem na stworzenie przytulnego wnętrza

Jak już żeśmy wspomnieli na początku, meble rustykalne wykonywane są zawsze z litego drewna. Osiągnięcie oczekiwanego efektu wizualnego nie byłoby bowiem możliwe jeżeli meble te zostałyby wykonane ze sklejki czy z płyty MDF. Styl rustykalny jest prosty w formie i nie zawiera żadnych zbędnych motywów dekoracyjnych. Warto jednak zaznaczyć, że ze względu na charakterystykę samego stylu, chęć zapewnienia w domu niezwykłego klimatu oraz ciepłej atmosfery, a także ich stylizację na elementy wyposażenia tradycyjnej wiejskiej chaty, meble rustykalne zazwyczaj specjalnie się postarza poprzez wykonywanie przecierek oraz kontrolowanych, drobnych spękań.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu Ramadan, który specjalizuje się w sprzedaży stylowych indyjskich mebli kolonialnych: Meble rustykalne wyglądem bardzo przypominają meble kolonialne, przede wszystkim ze względu na swoją masywność i dominującą rolę we wnętrzach. Dlatego też, bardzo często klienci chcąc wykończyć pomieszczenia swoich domów czy mieszkań w stylu rustykalnym, poszukują odpowiednich mebli właśnie w naszym sklepie. Najczęściej wybieranymi elementami wyposażenia są masywne drewniane kredensy, komody, kufry, skrzynie, drewniane indyjskie witryny oraz stoły kolonialne i krzesła. Bardzo często także nasi klienci pytają o elementy dekoracyjne, takie jak lustra z surowymi, drewnianymi ramami, zegary ścienne czy stoliki kawowe.

Powrót do korzeni i natury

Z założenia styl rustykalny ma podkreślać naturalne piękno wnętrz oraz znajdujących się w nich przedmiotów oraz elementów wyposażenia. Proste, masywne meble drewniane znakomicie spełniają tu taką funkcję, ponieważ dają szerokie pole do popisu przy dekorowaniu wnętrz. Ich naturalność najbardziej pasuje do domów drewnianych lub takich które posiadają dużo drewnianych elementów, np. desek stropowych czy drewnianych bali przymocowanych do ścian. W takich wnętrzach proste w formie meble kolonialne lub innego typu meble z litego drewna będą doskonale spełniały swoją funkcję.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments