Don't Miss

Brytyjczycy doceniają Toyotę Prius na rynku aut używanych

By on 12/19/2017

Magazyn Car Dealer zorganizował w tym roku pierwszą edycję konkursu na używany zelektryfikowany samochód roku, którego laureatem została Toyota Prius. Samochód, który nie traci z czasem na jakości i niezawodności, jest bardzo poszukiwany na rynku wtórnym. Co więcej, nawet wieloletni Prius jest oszczędniejszy od niejednego współczesnego samochodu, pomimo coraz ostrzejszych norm emisji spalin.

Debiut Toyoty Prius w 1997 roku to był prawdziwy przełom w motoryzacji. Od tego momentu rozpoczęła się historia współczesnej elektromobilności. W ciągu 20 lat Toyota wprowadziła na rynek 4 generacje Priusa, z których każda jest bardzo poszukiwana na rynku aut używanych. Szczególnym powodzeniem Priusy cieszą się wśród taksówkarzy – ikoniczna hybryda Toyoty w roli taksówki jest powszechnym widokiem na ulicach miast całego świata.

„Rynek używanych samochodów jest bardzo ważny dla przemysłu motoryzacyjnego. Nasza nowa nagroda dla najlepszego zelektryfikowanego auta używanego powstała dlatego, że samochody hybrydowe i elektryczne są coraz bardziej doceniane przez wszystkich przedstawicieli branży. W pierwszej edycji konkursu nagrodziliśmy model, który stworzył rynek dla technologii hybrydowej i jest najlepiej rozpoznawalną hybrydą na świecie” – powiedział Andy Entwistle, dyrektor zarządzający magazynu Car Dealer. – „Nigdy nie mieliśmy żadnych wątpliwości, który samochód powinien wygrać. Prius jest o niebo lepszy od wszystkich innych samochodów w swojej kategorii. Od dnia premiery nieprzerwanie jest liderem rynku hybryd. Przy jego niezrównanej niezawodności, tempo sprzedaży i wysoka wartość rezydualna potwierdzają, jak bardzo popularny jest Prius wśród kupujących”.

Wysoka renoma na brytyjskim rynku

Used Electrified Car of the Year magazynu Car Dealer to kolejna z wielu nagród, jakie Prius otrzymał w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 2 lat, tj. od premiery jego najnowszej generacji. W konkursie UK Car of the Year hybrydowa Toyota została uznana za najlepszy samochód rodzinny. Magazyn Carbuyer uznał go za najlepszy ekonomiczny samochód. Z kolei portal What Car? przyznał Priusowi Safety Award 2017 w segmencie dużych samochodów rodzinnych.

Główny atut Priusa – bardzo niskie zużycie paliwa i emisja spalin – także znajduje odzwierciedlenie w wielu wyróżnieniach. W 2016 r., kiedy na rynku zadebiutował Prius 4. generacji, w międzynarodowym konkursie Women’s World Car of the Year otrzymał nagrodę Green Car of the Year. Podobne wyróżnienie przyznał mu brytyjski portal Auto Express, a The Telegraph uznał Priusa za najlepszy samochód ekologiczny (Best Eco Car). Nowy model zużywa średnio 3,3 l/100 km, a podczas jazdy po mieście korzysta z samego silnika elektrycznego przez 70 procent czasu.

Prius liderem bezpieczeństwa

Wysoki poziom bezpieczeństwa Priusa potwierdził tytuł najlepszego samochodu w klasie dużych aut rodzinnych (Best in Class), przyznany przez Euro NCAP pod koniec 2016 roku. Amerykański odpowiednik europejskiego ośrodka badawczego – Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), zaliczył Priusa do elitarnego grona Top Safety Pick 2018. Na decyzje obu ośrodków wpłynęły nie tylko świetne wyniki w testach zderzeniowych, ale także skuteczność pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, dostępnych w Priusie w standardzie, oraz wysoka jakość przednich świateł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments