Don't Miss

Czarnogóra, Grecja, Turcja? Nowości od biur podróży na lato 2018

By on 12/19/2017

Biura podróży współpracujące z wrocławskim  ruszyły ze sprzedażą wycieczek na lato 2018.

Przyszłoroczny urlop najkorzystniej zaplanować właśnie teraz. W ten sposób skorzystamy z atrakcyjnego pakietu korzyści, czyli pełnej dostępności terminów, hoteli, a także gwarancji niezmiennej ceny oraz możliwości bezpłatnej zmiany terminu, jeżeli wypoczynek trzeba będzie przesunąć – mówi Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu Lotniczego Wrocław. – W siatce znajduje się ponad 20 kierunków, w tym kilka nowości – mówi.

 

Czarnogóra, Grecja czy Turcja?

Nową propozycją na wakacje jest Tivat w Czarnogórze (Itaka), która stanowi ciekawą, tańszą alternatywę dla Chorwacji. Miasto urzeka krajobrazami gór schodzących bezpośrednio do morza, unikalną, dziewiczą przyrodą, a także ciekawymi zabytkami.

Latem 2018 polecimy także do Aten (Grecos Holiday, Itaka), które wzbogacają duży wybór greckich kierunków wakacyjnych z wylotem z Wrocławia. Peloponez, Evia czy Attyka to propozycja dla osób, które pragną połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. Dobrą wiadomością jest również wyspa Kefalonia (nowość na lato 2017), która po zeszłoroczny sukcesie pozostaje w czarterowej ofercie.

Miłośnicy wypoczynku w Turcji będą mogli polecieć do kurortu Izmir, Dalam i do Antalyi. Bardzo ciekawą propozycją jest też wyspa Djerba (Itaka, TUI). Europejscy turyści uwielbiają ją za szerokie, piaszczyste plaże, mauretańską zabudowę, gaje oliwne i świetnie przygotowane pola golfowe.

Nowością, w porównaniu do lata 2017, jest też Teneryfa. Docenią ją zarówno amatorzy plażowania i morskich kąpieli, jak i osoby szukające różnego rodzaju aktywności sportowych. Bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnego wypoczynku są rejsy statkiem po Oceanie Atlantyckim, ze zwiedzaniem poszczególnych Wysp Kanaryjskich.

 

Najczęściej do Grecji

Latem 2018 najwięcej ofert biura podróży proponują w Grecji – jest ich aż 9. Oprócz Aten i Kefalonii są to również Heraklion, Chania, Rodos, Kos, Zakynthos, Korfu i Saloniki.

Grecja już od kilku sezonów jest bardzo popularna wśród podróżnych, dlatego cieszymy się, że w siatce połączeń czarterowych pojawiły się Ateny, a ceniona w tym roku Kefalonia zostaje również na lato 2018 – mówi Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu Lotniczego Wrocław. – Piaszczyste plaże, urokliwe zatoczki, błękitne morze, smaczne jedzenie i niepowtarzalne krajobrazy sprawiają, że Grecja jest idealna na rodzinny wypoczynek – dodaje.

Bardzo popularna pozostaje również Hiszpania. W wakacje 2018 wrocławscy podróżni mają do wyboru aż 5 hiszpańskich kurortów.

Do Hiszpanii przyciągają zabytki, miłośników plażowania rozległe wybrzeża, a zwolenników aktywności liczne możliwości uprawiania sportów. Kraj słynie ponadto z dużej gościnności mieszkańców i pysznej kuchni, o czym można się przekonać odwiedzając Lanzarote, Fuerteventurę, Teneryfę, Majorkę czy Barcelonę – mówi Michał Kozak.

Tu bym wspomniał o Turcji : Ayt , BJV DLM , ADB

Podróżujący z Wrocławia nadal mogą liczyć na inne bardzo popularne propozycje, między innymi Maderę w Portugalii, Sycylię we Włoszech czy Warnę w Bułgarii. W ofertach tour operatorów zostaje także nowość lata 2017 – Tirana w Albanii.

 

Wakacje w kwietniu

Biura podróży powiększyły ofertę dostępnych z Wrocławia wycieczek 11-dniowych. Latem 2018 roku będzie ich aż 12 – do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji, Turcji i Albanii.

– Taka opcja z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna wśród naszych pasażerów. Jest złotym środkiem pomiędzy dominującymi dotychczas ofertami 8- i 14-dniowymi. Warto zauważyć, że coraz częściej decydujemy się na kilka urlopów w roku, a model 11-dniowy to umożliwia – mówi Michał Kozak.

Planowanie letniego wypoczynku znacznie ułatwia fakt, że biura podróży ogłosiły już terminy większości lotów. Czarterowe lato rozpoczyna się we Wrocławiu już w kwietniu, przed weekendem majowym.

Wycieczki organizowane przez biura podróży są wciąż w sprzedaży. Z wrocławskiego lotniska zorganizowane wakacje oferują: Coral Travel Wezyr Holidays, Exim Tours, Grecos, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments