Don't Miss

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

By on 01/15/2018

Planujesz wynająć swoje mieszkanie? Poszukujesz biura bądź magazynu? A może jesteś właścicielem gruntu, który chciałbyś sprzedać? Niezależnie od tego, w której z tych sytuacji się znajdujesz, pomocne okaże się biuro nieruchomości. Prezentujemy, czym kierować się przy jego wyborze, aby zapewnić sobie owocną współpracę.

 

1. Strona internetowa

Zobacz, jak prezentuje się wirtualna wizytówka danego biura. Czy jest estetyczna i przejrzysta w przeglądaniu? Czy znajdują się na niej wszystkie niezbędne informacje? Czy oferta jest dla Ciebie zrozumiała? Jeśli odpowiedziałes twierdząco na te pytania, to znak, że to może właśnie z tym biurem powinieneś wejść we współpracę. W końcu liczy się pierwsze wrażenie!

2. Opinie

Czasem warto wziąć pod uwagę opinie innych. Zapoznaj się z tymi na temat danego biura nieruchomości, które pochodzą zarówno od bliskich Ci osób, jak i nieznajomych użytkowników internetu. Wszelkiego rodzaju fora lub portale z recenzjami mogą okazać się bardzo pomocne w podjęciu decyzji o współpracy.

3. Wielkość

Dobrze jest wybrać dużą firmę, która ma doświadczenie w branży. Jeśli chcesz postawić np. na biuro nieruchomości z Warszawy, zobacz, czy ma swoje oddziały w różnych częściach miasta – wszak stolica jest ogromna. Duża firma to także większy wybór w kwestii konkretnego pracownika – możesz współpracować z agentem, który najbardziej wzbudził Twoje zaufanie.

4. Pasja do pracy

Wybierz biuro z pracownikami, dla których praca w nieruchomościach jest po prostu pasją. Można to wywnioskować już z pierwszej rozmowy, ale ponadto sprawdź, czy agenci szkolą się w tej dziedzinie, poszerzają wiedzę i posiadają licencje oraz ubezpieczenia. Odkąd zmieniono przepis mówiący o tym, że agent nieruchomości nie musi mieć licencji, na rynku pojawiło się wiele biur, które nie znają się za dobrze na swojej pracy. Zobacz, czy na stronie www jest umieszczony numer licencji i certyfikaty. A jeśli ich nie ma, to poproś o udostępnienie.

5. Klauzula wyłączności

Postaw na profesjonalne biuro, które podpisuje umowy z klauzulą wyłączności. To oczywiście w większości kwestia zaufania, ale skoro biuro samo wyjdzie z taką inicjatywą, oznacza to, że jest odpowiedzialne i poważnie traktuje współpracę z Tobą. Pracownicy takiego biura mają na uwadze Twoje zadowolenie, więc naprawdę postarają się, by sprzedać lub wynająć Twoją nieruchomość.

Pamiętaj, że zarówno kupno jak i sprzedaż nieruchomości to bardzo ważna decyzja życiowa. Musisz powierzyć swój dobrobyt komuś, kto realnie się na tym zna. Dlatego nie spiesz się z wyborem biura nieruchomości, tylko dokładnie przemyśl, z kim wejdziesz we współpracę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments