Don't Miss

Zalety korzystania z internetowych kantorów.

By on 01/25/2018

Popularność e-kantorów rośnie z roku na rok. Coraz większa liczba osób przekonuje się do tej formy ze względu na szeroką paletę korzyści jakie ze sobą niesie. Jakie są najważniejsze zalety wymiany walut w Internecie? Oto odpowiedź.

 

Słowem wstępu.

Jeszcze kilka lat temu, aby kupić, tudzież sprzedać walutę obcą należało udać się do kantoru stacjonarnego, bądź banku. Biorąc pod uwagę fakt, iż transakcje opiewają zazwyczaj w duże kwoty podróż do wspomnianych instytucji była wyjątkowo niebezpieczna o czym świadczą statystyki policyjne z minionego 10-lecia. Do wad form pierwotnych należy dodać niewielką konkurencję, która skutkowała zawyżaniem cen oraz dodatkowy czas przeznaczony na podróże, który także wiązał się z wyższymi kosztami. Obecność e-kantorów oraz pochodnych platform pozwala skutecznie zniwelować powyższe wady, ale czy są to ich jedyne walory?

Najważniejsze zalety.

Owa forma wymiany walut niesie ze sobą szereg korzyści. Pierwsza z nich jest banalna – nie musimy ruszać się z domu, a cały proces odbywa się drogą elektroniczną. Popularne powiedzenie mówi, że czas to pieniądz, więc jego zaoszczędzenie z pewnością wpłynie pozytywnie na minimalizację kosztów związanych z usługą. Ale zminimalizowanie wydatków na podstawie zaoszczędzenia czasu, to tylko część obniżenia kosztów. Innym czynnikiem są liczne promocje oraz rabaty kreowane przez popularne marki. Dla przykładu – w obecnej chwili spread walutowy dla EUR/PLN w jednym z największych banków wynosi 30g dla 1 euro. W losowy wybranym kantorze stacjonarnym w Warszewie jest to 5gr, zaś w pierwszym z brzegu e-kantorze zaledwie 0.5gr. Różnica jest widoczna gołym okiem.

To właśnie niskie koszty wespół z łatwością dokonywania transakcji stanowią obecnie najważniejsze atuty jakie niesie ze sobą wymiana walut przez Internet. Do zasług działalności e-kantorów należy zaliczyć przede wszystkim zmianę oblicza współczesnej wymiany walut. Wirtualne kantory są rozwiązaniem z którego warto regularnie korzystać.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments