Don't Miss

Gry strategiczne na Zamku Ogrodzieniec wspaniałym pomysłem dla firm

By on 02/27/2018

Integracja to najlepszy sposób na budowanie pozytywnych relacji wśród pracowników i klientów firmy, a te jak wiadomo to klucz do sukcesu w każdym biznesie. Istnieją różne formy integracji – imprezy, eleganckie kolacje, wycieczki krajoznawcze. Im bardziej oryginalny pomysł, tym lepszy efekt, dlatego ostatnio bardzo modne są gry strategiczne w ciekawych miejscach, takich jak Zamek Ogrodzieniec.

Na czym polegają gry strategiczne?

Gry strategiczne w terenie to nowoczesny sposób integracji ludzi w biznesie – pracowników czy klientów firmy. Przyjmują one różne formy. Zazwyczaj rozgrywka rozpoczyna się od wyłonienia dwóch lub więcej drużyn, które pokonują kolejne przeszkody i rozwiązują zadania – wymagające siły fizycznej czy wytężenia umysłu – by pokonać drugi zespół i wygrać grę. Na czym polega sekret skuteczności gier terenowych w dziedzinie integracji? Ponieważ wymagają one aktywnego działania od uczestników oraz interakcji pomiędzy nimi, przyczyniają się do budowy pozytywnych relacji pomiędzy współpracownikami i kontrahentami. Członkowie drużyn biorących udział w rozgrywce za cel stawiają sobie wygraną, co prowadzi do zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair-play. Dzięki temu uczestnicy integrują się i przekładają zdobyte w ten sposób umiejętności na pracę zawodową. Terenowe gry strategiczne wymagają szybkiego podejmowania decyzji, rozwiązania problemów, zarówno logicznych, technicznych, jak i logistycznych, uczą sztuki kompromisów i rozwijają umiejętność pracy w zespole, a wszystko to w atmosferze znakomitej zabawy. Nic więc dziwnego, że obecnie jest to chętnie wybierana forma integracji firmowej.

Gry na Zamku Ogrodzieniec jako ciekawy pomysł na integrację

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na strategiczną grę terenową niż ruiny zamku. Historyczne mury tworzą wyjątkową, tajemniczą, a wręcz podniosłą atmosferę pozwalającą lepiej wczuć się w klimat gry. – Mówi przedstawiciel Zamku Ogrodzieniec. – Dzięki temu uczestnicy mogą łatwiej wcielić się w wyznaczone role: rycerzy czy poszukiwaczy skarbów. Zabudowania wokół dziedzińca zamkowego i elementy architektoniczne, np. tunele, studnie czy mosty, stanowią doskonałe tło do rozgrywki i są naturalnymi lokacjami, które muszą przemierzyć gracze, by wygrać. W ich obrębie uczestnicy rozwiązują zagadki, strzelają z łuku, a nawet zjeżdżają na linie. Towarzyszy temu atmosfera rywalizacji, ale i klimat doskonałej zabawy z nutą adrenaliny, co stanowi przepis na udaną integrację firmową. Po skończonej grze na uczestników czeka staropolska biesiada, ognisko i inne atrakcje pozwalające kontynuować dobrą zabawę. Tak zorganizowany wyjazd integracyjny dla pracowników, szkolenie czy impreza dla klientów to najskuteczniejszy sposób na budowanie pozytywnych relacji między osobami związanymi z firmą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments