Don't Miss

Jak wybrać regały metalowe?

By on 03/19/2018

Regały metalowe pozwalają w szybki i łatwy sposób uporządkować towary, dokumenty, sprzęty. To sprawia, że mają wiele zastosowań w różnego rodzaju instytucjach, warsztatach, magazynach, garażach, firmach, archiwach. Szeroki zakres zastosowań regały metalowe zawdzięczają prostocie wykonania. Regały metalowe to meble stabilne, wytrzymałe, odporne na wilgoć, zbyt niskie czy zbyt wysokie temperatury, na uszkodzenia mechaniczne, poza tym są łatwe w montażu i w utrzymaniu czystości.

 

Istnieje wiele rodzajów regałów metalowych. Najprostsze składają się ze szkieletu i regulowanych półek. Tego typu regały są przeznaczone przede wszystkim do przechowywania różnych produktów i towarów. Doskonale sprawdzają się w magazynach oraz w firmach, które mają dużo sprzętu wymagającego uporządkowania oraz dużo dokumentów do uporządkowania. Regałami metalowymi posiadającymi nieco inną konstrukcję są regały wystawowe posiadające zabudowany tył i boki oraz regulowane półki.

Wybierając regał metalowy przede wszystkim należy się zastanowić, do czego ten regał będzie wykorzystany oraz jakie obciążenie ma utrzymać. Trzeba też przemyśleć, jaką przestrzeń będą zajmowały regały i czy w pomieszczeniu zostanie wystarczająco dużo miejsca, by można było swobodnie poruszać się między nimi.

Regały metalowe do piwnicy

Do piwnicy na pewno przyda się regał o sporych rozmiarach, choć wiele zależy od wielkości piwnicy. Przede wszystkim trzeba wybrać regały stabilne i wytrzymałe, wykonane z najlepszych materiałów, regały, które zapewnią dużo miejsca na przetwory oraz na inne produkty. Regały do piwnicy powinny być wyposażone w dużą ilość półek.

Regały metalowe do magazynu

Meble magazynowe są podstawą wyposażenia magazynu. To od ich jakości zależy sposób, w jaki będzie przebiegać praca na terenie magazynu. Przy wyborze regałów do magazynu należy wziąć pod uwagę rodzaj towarów, które mają być przechowywane w magazynie. Trzeba uwzględnić również wielkość magazynu.

Regały metalowe do garażu

Garaż to miejsce, w którym przechowujemy nie tylko samochód. To także schowek na różnego rodzaju narzędzia, akcesoria samochodowe, sprzęty turystyczne, ogrodnicze, rowery. Odpowiednio dobrane regały do garażu pozwolą utrzymać ład i porządek w garażu. Wybierając regały do garażu należy wziąć pod uwagę wielkość garażu, zwrócić uwagę na konstrukcję regałów, sposób montażu oraz nośność półek. Jeżeli na regałach planujemy ustawiać ciężkie przedmioty, należy wybrać regały o wysokiej stabilności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments