Don't Miss

Wiosenna konserwacja dachów

By on 08/17/2018

Choć żyjemy w czasach, gdy bardzo mroźne i srogie zimy raczej nam już nie zagrażają, to zwłaszcza po zimie, wiosną, należy dokonywać stałych przeglądów pokrycia dachowego naszych domów. Duże niedopatrzenie w tej kwestii powodować może duże problemy i równie niemałe koszty późniejszych napraw. Sprawdźmy więc, co dać nam może systematyczna konserwacja dachów.

Newralgiczne miejsca złączeń

Kontrolę stanu pokrycia dachowego najlepiej rozpocząć od miejsc łączeń na wierzchniej stronie dachu. Tu warto zwrócić więc szczególną uwagę na zlewnie czy kominy – tutaj w praktyce występować będą największe skupiska pleśni oraz grzybów. Dach należy też dokładnie sprawdzić w poszukiwaniu pęknięć, wyszczerbień czy innych oznak generujących uszkodzenia mechaniczne.

Ważne udrożnienie rynien

Po okresie jesienno – zimowym warto też dopilnować skrupulatnego oczyszczenia przestrzeni rynnowych. Głównie w celu wyeliminowania zalegających w nich zanieczyszczeń. Skrupulatność w tej kwestii pozwoli nie dopuścić do ewentualnego rozsadzenia rynien podczas mrozów.

Stan pokrycia do kontroli

Właściwa konserwacja pokrycia dachowego pozwoli z kolei na możliwie szybkie wychwycenie wszelkich nieprawidłowości w jego obszarze. Mowa chociażby o najmniejszych nawet powodach do niepokoju przed ewentualnym przeciekiem. Niedopatrzenie w tej kwestii kosztować może nas potem naprawdę dużo – koszty prac remontowych na dachu nie należą w standardzie do niskich.

Dach warto też umyć

Wszelkie pokrycia dachowe, które nie zostały wykonane z materiałów włókno – cementowych, w przestrzeni kilku lat warto dokładnie umyć. Tu jednak należy pamiętać o wykorzystaniu specjalistycznych detergentów przeznaczonych właśnie do mycia pokryć dachowych. Wykorzystanie nieprzystosowanych do tego środków powodować mogą zbyt intensywne działanie, a przez to raczej zaszkodzić ogólnej kondycji naszego pokrycia dachowego, niż mu pomóc w utrzymaniu optymalnych właściwości.
Pamiętajmy – właściwa konserwacja dachów to także zwiększona ich trwałość i pełnia bezpieczeństwa na długie lata!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments