Don't Miss

O filtrach do wody przemysłowej

By on 09/25/2018

Proces produkcji w przemyśle nie mógłby funkcjonować z sukcesem, gdyby nie wykorzystanie jednego z najstarszych i najbardziej znanych źródeł energii odnawialnej. Mowa rzecz jasna o wodzie. Ta jednak w przemyśle często zastępowana jest prze emulsje – dzieje się tak z powodu jej częstego korodowania. Niezmiennie jednak to właśnie woda wykorzystywana jest jako medium chłodzące. Co warto wiedzieć zaś o filtrach do wody przemysłowej? Przekonajmy się.

 

Specjalistyczne filtry do wody

Filtry do wody przemysłowej to urządzenia o wyjątkowo wysokiej odporności na korozję. Wszystko dzięki zastosowaniu stali szlachetnych kwasowych oraz nierdzewnych zarówno w procesie projektowania obudów filtracyjnych, jak i samych wkładów zaprojektowanych z myślą o skutecznym oczyszczaniu. Dużym ujęciom wodnym, szczególnie w przemyśle energetyczny, dedykowane są specjalistyczne filtry automatycznie samoczyszczące, gwarantujące wysoką niezawodność działania. W ich produkcji wykorzystuje się głównie stal lub tworzywo sztuczne, a ich działanie jest w pełni bezobsługowe.

Filtry workowe

Kolejnym rodzajem filtrów służącym do skutecznego i bardzo precyzyjnego oczyszczenia wody, jak i jej uzdatnienia, pozostają filtry do wody przemysłowej workowe, świecowe lub takie, które działają na zasadzie odwróconej osmozy. Najczęściej spotykanymi jednak w zakładach przemysłowych pozostają filtry workowe. Te nie dość, że są tanie, to również ich eksploatacja nie należy do drogich. Ich główną wadą pozostaje jednak krótka żywotność oraz konieczność częstych wymian.

Ważne uzdatnianie wody

Filtry do wody przemysłowej wykorzystywane są także w procesie uzdatniania, czyli przygotowania takich parametrów wody, by mogła zostać wykorzystana czy do spożycia domowego, czy do warunków produkcyjnych. Tu niezwykle ważne staje się uzyskanie odpowiedniego składu chemicznego i wysokiego stopnia czystości. Jest to niezbędne do odpowiedniej i ściśle kontrolowanej produkcji leków czy kosmetyków, dlatego też do tych czynników przykłada się w przemyśle największą uwagę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments