Don't Miss

Płynna membrana dachowa – zastosowanie i zalety

By on 09/25/2018

Solidnie wykonany dach z materiałów najwyższej jakości, z uwzględnieniem także niezwykle ważnych aspektów hydroizolacji – to podstawa pełni bezpieczeństwa i wieloletniego spokoju w zamieszkiwaniu pod danym adresem. Jego konstrukcja i wykończenie to kwestie absolutnie priorytetowe. Przyjrzyjmy się zatem możliwościom współczesnej hydroizolacji.

 

Wielopłaszczyznowa ochrona

Płynna membrana dachowa wykorzystywana jest w branży głównie do zapewniania maksymalnych warunków ochrony przed wilgocią i wodą. Choć stosowana jest głównie do pokryć dachowych, często wykorzystywana jest również do tarasów, fundamentów czy chodników.

Membrany zalet kilka

Szerokie zastosowanie oraz ponadprzeciętna gwarancja nawet na 25 lat sukcesywnego użytkowania – to właśnie jedne z głównych zalet płynnej membrany dachowej. Materiał ten doskonale sprawdza się na dachach płaskich i pochyłych – a wszystko dzięki wdrożonemu systemowi bezszwowych membran wysokiej jakości. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych żywic poliuretanowych, płynne membrany dachowe dodatkowo zaliczane są do tych najbardziej trwałych technologii z ogólnodostępnych,

Wśród licznych zalet membran wskazać należy z pewnością na ich łatwą aplikację, gwarancję kompleksowej hydroizolacji, jak i mostkowania pęknięć już nawet w zakresie 2 mm oraz pełnię zachowania wszystkich właściwości mechanicznych – nawet wówczas, gdy mówimy o występowaniu bardzo skrajnych temperatur – od tych wyjątkowo niskich, po bardzo wysokie.

Płynna membrana dachowa to również gwarancja wysokiej paroprzepuszczalności – tak ważnej w branży dekarskiej, jak i gwarancja maksymalnego związania z podłożem na całym jego dostępnym metrażu.

W połysku i macie

Płynna membrana dachowa we współczesnej odsłonie dostępna być może nie tylko w głównej swojej postaci – jako materiał błyszczący, ale z powodzeniem zastąpić ją może wersja matowa. Jak tego dokonać? Satynowo – matowy efekt osiąga się w sposób zupełnie nieskomplikowany – wystarczy na główną membranę położyć specjalną warstwę produktu i… voila. Pożądany efekt gotowy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments