Don't Miss

Wynajem zamiast kupna – czy warto?

By on 10/30/2018

Wynajem biur to rozwiązanie często stosowane w praktyce. Nie wiąże się bowiem z wykładaniem dużych nakładów finansowych jednorazowo, a co za tym idzie – przedsiębiorstwo może się prężnie rozwijać także po przeprowadzce. Warto wiedzieć jednak na co zwracać szczególną uwagę zanim jeszcze podpisze się umowę o wynajmie biura. Sprawdźmy to.

Sukces lokalizacyjny

Obiekt biurowy usytuowany w mało atrakcyjnej dzielnicy dużego miasta, szczególnie z punktu widzenia klienta, nie będzie generował większego ruchu i zainteresowania. Potencjalni klienci wybiorą z pewnością biuro usytuowane nie tyle bliżej, co korzystniej. W przypadku usytuowania biura kluczowa pozostaje bliskość popularnych węzłów komunikacyjnych. Do tego wyznacznikiem wysokiej wygody i funkcjonalności będzie też łatwy dostęp do obszernych parkingów czy licznych punktów handlowo – usługowych, znajdujących się w pobliżu atrakcyjnego biura. I takich właśnie przestrzeni trzeba szukać z myślą o tym, by wynajem biur stał się pierwszym krokiem do sukcesu rozwoju naszej firmy.

Prestiż obiektu

Stan techniczny oraz ogólny atrakcyjny wygląd obiektu biurowego ma ogromne znaczenie nie tylko dla budowania prestiżu firmy, ale również i komfortu pracy osób w niej zatrudnionych. Do tego korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych wdrożonych w biurze można mieć pewność, że efektywność i jakość pracy biurowej również osiągać będą wyżyny możliwości. I zdecydowanie czynnik ten ma znaczenie dla budowania potęgi danego przedsiębiorstwa. Wynajem biur nie może być więc decyzją przypadkową czy zbyt pochopną. Aby odnieść wielki sukces – powinien być decyzją maksymalnie przemyślaną.

Ważny koszt najmu

Wysokość comiesięcznego czynszu oraz kosztów eksploatacyjnych ma znaczenie zwłaszcza dla firm dopiero co wkraczających na rynek branżowy. Ważne, by nie wybierać biura w którym miałoby się zbyt dużo przepłacić – zwłaszcza na początku drogi biznesowej. Sukces tkwi bowiem w tym, by wybierać mądrze i płacić tylko tyle, ile trzeba. I za metraż, który odpowiadać będzie realnym potrzebom naszego przedsiębiorstwa. Wtedy właśnie wynajem biur będzie trafiony w punkt.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments