Don't Miss

O istocie sourcingu

By on 11/17/2018
Zapotrzebowanie na dostęp do atrakcyjnie zlokalizowanych oraz świetnie wyposażonych lokali mieszkaniowych w Polsce stale rośnie. Nic w tym dziwnego. Coraz więcej osób pragnie z sukcesem inwestować w nieruchomości. Dlatego też i mieszkania na sprzedaż w Warszawie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. A całą machinę prężnego działania rynku nieruchomości nakręca sourcing. Czym jest w istocie? O tym poniżej.

Czym jest sourcing?

Sourcing to nic innego, jak specjalistyczne usługi z dziedziny wyszukiwania prawdziwych okazji inwestycyjnych, wykonywane na zlecenie zainteresowanych inwestorów. W praktyce często jest tak, że inwestor okazuje zainteresowanie jakąś nieruchomością, a w gestii pośrednika w obrocie nieruchomościami należy przejęcie wszelkich formalności związanych z zakupem takiej nieruchomości. Bo zakup często rozwiązuje też problemy prawne czy finansowe danego obiektu.

Poszukiwania zgodnie z kluczem

O tym, jakiego rodzaju nieruchomości ma szukać pośrednik w ich obrocie, decydują kryteria narzucone niejako przez inwestora. I tak pośrednik już wie, jaki plan na mieszkania na sprzedaż w Warszawie ma zlecający usługę. Dzięki temu może wiedzieć, czy ma szukać chociażby mieszkań na tzw. flipa – przeznaczonych po to, by tanio kupić, szybko wyremontować i finalnie z zyskiem sprzedać. Równie dobrze inwestor zlecić może poszukiwanie mieszkań przeznaczonych do podnajmu, wynajmu w opcji na pokoje lub całkiem dużych obiektów, w których do zagospodarowania inwestorskiego pozostają takie przestrzenie jak strych, przyziemia czy lokale usytuowane w kamienicach. Dzięki współpracy z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami inwestor ma pewność, że znajdzie lokale idealnie dopasowane do jego planów inwestycyjnych. A potem nie pozostanie mu nic innego, jak mnożenie zysków.

Prawdziwe okazje

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie to często także prawdziwe okazje cenowe – ich właśnie szukać mają pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Bo takie okazje to prawdziwa gratka dla inwestorów posiadających dostęp do naprawdę niemałych środków finansowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments