Don't Miss

O czym warto pamiętać przed wynajmem magazynu?

By on 05/23/2019
Poszukujesz magazynu na wynajem i nie bardzo wiesz, od czego zacząć? Nie mogłeś trafić lepiej. Z naszego artykułu dowiesz się kilku najbardziej istotnych kwestii związanych z tym przedsięwzięciem. Na co zwrócić uwagę? Jakich błędów się wystrzegać? Jak nie dać się oszukać? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w kolejnych akapitach. Zapraszamy do lektury.

Literą wstępu

Poszukiwania odpowiedniego magazynu należy rozpocząć od określenia strategicznych punktów lokalizacyjnych. Pod tym hasłem kryje się to, w jakiej części miasta lub może na jego peryferiach zamierzamy wynająć magazyn. Kwestia ta ma kluczowe znaczenie. Atrakcyjna z punktu widzenia osoby poszukującej magazynu lokalizacja to taka, w której pobliżu znajduje się infrastruktura drogowa w postaci węzłów autostradowych i dróg szybkiego ruchu.

Znalezienie magazynu na obrzeżach miasta ma jeszcze kilka dodatkowych plusów. Czynnikiem motywacyjnym oprócz łatwego dojazdu może być również niska cena. Następnym argumentem za tym rozwiązaniem jest fakt, że na peryferiach miasta dużo łatwiej znaleźć obiekt wystarczająco duży. W tej kwestii warto się jednak dobrze zastanowić i obliczyć jaka powierzchnia będzie nam rzeczywiście potrzebna. Wynajem zbyt dużego magazynu może okazać się obciążeniem budżetu, z którego nie będziemy korzystać. Takich kosztów należy unikać już na etapie planowania.

Konstrukcja

Jeżeli zastanowiłeś się już na kwestią lokalizacji Twojego przyszłego magazynu, jego wielkości i pakowności, kolejnym kluczowym zagadnieniem, nad którym warto się pochylić, jest konstrukcja budynku. Ze swojej strony polecamy wynajem od firm sprawdzonych i działających od kilku lat na rynku. Posiadają one w swoich szeregach pracowników mających uprawnienia do monitorowania stanu swoich magazynów. Warto zaznaczyć, że zdarzają się sytuację, w których nieuczciwy właściciel ukrywa przed najemcą informacje o niekorzystnym stanie budynku lub starych konstrukcjach. Warto uważać!

Wyposażenie

Ostatnią kwestią związaną z bezpiecznym i opłacalnym najmem jest wyposażenie magazynu we wszystkie niezbędne urządzenia, ulepszenia i maszyny. Oczywiście w większości przypadków to my odpowiadamy za taki sprzęt, ale zdarzają się miłe zaskoczenia. Przed podpisaniem umowy warto się upewnić, że do budynku doprowadzone są wszelkie niezbędne media i pomieszczenia biurowe oraz socjalne, jeżeli jest o nich zapis w umowie.

Podsumowanie

Z wynajmem magazynu jest podobnie jak z mieszkaniem, domem czy każdą inną rzeczą. Należy uważać na pojawiających się na rynku oszustów i starannie śledzić kolejne oferty. Dodatkowo trzeba odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań, które pozwolą zawęzić potencjalną gamę ogłoszeń. Na koniec uczulamy, aby rzetelnie przeczytać każde zdanie znajdujące się w umowie. Z naszej strony polecamy wynajem magazynu od profesjonalnej firmy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments