Don't Miss

Kenia safari ceny, jakie trzeba zapłacić, jeżeli wybierzemy się tam z biurem podróży?

By on 06/20/2019
Dla wielu osób wizyta w Afryce stanowi fajny pomysł na spędzenie wakacji. Kluczową kwestią jest jednak wybór konkretnego kraju, który zamierzamy odwiedzić. Nie każdy z nich jest miejscem przyjaznym dla turystów. Jedną z najlepszych opcji jest zawitanie w Kenii. Powszechnie uważana, za jedną ze światowych stolic safari, każdy, kto zdecyduje się zawitać w tym państwie, z całą pewnością nie pożałuje tej decyzji. Ten liczący ponad 50 milionów mieszkańców kraj jest państwem demokratycznym i oazą stabilności w regionie. Jego drugim co do wielkości źródłem dochodów jest turystyka, więc możemy być pewni, że znajdziemy tu ogromną ilość atrakcji. Oczywiście, jeżeli chcemy przyjemnie spędzić czas, musimy skorzystać z pomocy właściwego biura podróży.

Nairobi — zielone miasto w słońcu

W zależności od naszych preferencji mamy różne miejsca do odwiedzenia w granicach miastach. Jednym z nich jest mauzoleum Jomo Kenyatty. Był on pierwszym prezydentem niepodległej Kenii i jego ciało spoczęło w specjalnie chronionym grobowcu niedaleko budynku kenijskiego parlamentu. O ile nie wolno robić zdjęć w mauzoleum jest zabronione, to parlament jest otwarty dla zwiedzających turystów. Jeżeli bardziej interesuje nas kultura ludów afrykańskich, to warto udać się do skansenu Bomas. Tam będziemy mogli zaobserwować tradycyjne wioski należące do różnych plemion kenijskich takich jak na przykład Masajowie, Kikuju lub Kisi. Wewnątrz skansenu będziemy mieli okazję zaobserwować pokaz oryginalnych tańców tych plemion. Dla fanów pisarki Karen Blixen wizyta w Nairobi jest szczególnie korzystna, gdyż mają okazję odwiedzić dom kolonialny, w którym mieszkała ona w latach 1914-1931. Został on przerobiony na muzeum otwarte dla zwiedzających.

Kenijska sawanna — okazja do bliskiego spotkania z egzotycznymi zwierzętami

Oczywiście wizyta w Afryce nie obejdzie się bez udziału w safari. W tym państwie jest szczególnie łatwo wybrać się na tego typu wyprawę. Ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie się zawczasu. Kenia, safari, ceny i szczegółowe informacje dotyczące takich wycieczek dostępne są na stronie internetowej biura podróży. Warto poświęcić trochę czasu na dokładne zapoznanie się z nimi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można udać się na safari jest narodowy rezerwat Masai Mara. Stanowi część znacznie większego Parku Narodowego Serengeti umiejscowionego w Tanzanii. Szczególnie warto odwiedzić jego zachodnią część, gdyż tutaj łatwiej spotkać takie zwierzęta jak lwy, słonie oraz żyrafy. Dodatkową atrakcją znajdującą się w tym rezerwacie jest autentyczna wioska masajska. Tam będziemy mogli mile spędzić czas przy akompaniamencie tradycyjnych śpiewów Masajek. Możliwy jest również zakup oryginalnych wyrobów, które idealnie nadają się na pamiątki z wakacji.

Doświadcz uroków Czarnego Lądu

Miejscami, w których skutecznie uchwycono egzotyczne uroki Kenii, są liczne parki narodowe. Masai Mara nie jest jedynym miejscem, w którym warto zawitać. Szczególnie pamiętna powinna być wizyta w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Mieści się w Wielkich Rowach Afrykańskich, które są jedna z cech charakterystycznych Afryki Wschodniej. Chociaż jest to jeden z mniejszych park narodowych, wyróżnia się na tle innych miejsc. Nakuru jest jeziorem słonym, w którym znajduje się duża ilość glonów. To właśnie one są odpowiedzialne za obecność głównej atrakcji tego parku — ogromnych stad flamingów. Obraz tysięcy lub nawet milionów różowych ptaków jest wart uwiecznienia na fotografii i pozwoli nam pochwalić się znajomym po powrocie do domu. Oczywiście flamingi to nie jedyne zwierzęta mieszkające w tym parku. Możemy się tam dopatrzyć około 850 gatunków ptactwa. Kenia – przewodnik jest niezbędny, jeżeli chcemy jak najefektywniej spędzić nasz czas w tym kraju. Bez takiej pomocy, nie uda się nam zwiedzić wszystkich wybranych przez nas miejsc przed końcem podróży.

Decydując się na wyprawę do Afryki, musimy zadbać o właściwe szczepienia, dokumentację oraz przygotować się na niezbędne opłaty. W tych kwestiach niezwykle pomocne jest biuro turystyczne, które podpowie nam, co musimy zrobić, zanim będziemy gotowi na nasze wakacje. Kenia jest warta całego wysiłku, jaki włożymy w przygotowywanie się, gdyż odpłaci to nam z nawiązką. Przeżyjemy niesamowite chwile, niezależnie czy będziemy zwiedzać Nairobi, czy też udamy się na foto safari po rezerwacie przyrody. Czas, który spędzimy, nocując na terenie parku narodowego, podczas gdy na zewnątrz słyszymy dźwięki polujących drapieżców, będziemy pamiętać do końca życia. Przed końcem wakacji warto upewnić się, że zakupiliśmy wszelkie interesujące nas wyroby związane z kulturą ludów Afryki Wschodniej. Liczne pamiątki w połączeniu ze zrobionymi przez nas zdjęciami, pozwolą nam z łatwością wracać myślami do chwil, które spędziliśmy w Kenii.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments