Don't Miss

Mity na temat pomp ciepła

By on 07/24/2019
Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązania pozwalające między innymi na ogrzewanie budynków, które w procesie eksploatacji są wydajne, pochłaniają mało kosztów ekonomicznych oraz nie wymagają obsługi człowieka. To zatem naprawdę wygoda i dobre rozwiązanie dla tych osób, w które pragną jest dom inteligentny w jak najwyższym stopniu. Niestety wokół pomp ciepła narasta też sporo mitów. Najwyższy czas się z nimi rozprawić.

Pompy ciepła to rozwiązanie tylko dla najbogatszych

Najnowsze technologie zawsze mają to do siebie, że ich wdrożenie łączy się z większymi kosztami na początku, w dłuższej perspektywie pozwala jednak na spore oszczędności. Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy zatem pompy ciepła. Na początku inwestycja z pewnością będzie większa niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania domu za pomocą kotła na paliwo konwencjonalne. W przypadku pompy tego typu zaleca się też zorganizowanie między innymi ogrzewania podłogowego. W dłuższej perspektywie koszty za ogrzewanie domu i wody będą jednak mniejsze. Pompy ciepła to zatem rozwiązanie nie dla najbogatszych, a dla myślących perspektywicznie, gotowych ponieść większe koszty na początku.

Pompy ciepła nie służą do chłodzenia domu

Wiele osób decyduje się na pompy ciepła między innymi ze względu na możliwość chłodzenia domu w okresie upałów i gorącego lata. Właśnie taką funkcje mają współczesne pompy, dostarczając rozwiązania przypominające po prostu klasyczną klimatyzację. Kto zatem pragnie mieć w swoim domu zawsze optymalną temperaturę, która będzie pozytywnie wpływa na jego samopoczucie, powinien przemyśleć zainstalowanie pompy.

Pompy ciepła to rozwiązanie tylko do nowych budynków

Jeden z najpowszechniejszych mitów dotyczy tego, że pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków. Nie jest to prawdą i z powodzeniem można zastosować je również podczas prac renowacyjnych w budynkach, w których prowadzi się działania termomodernizacyjne. Kto zatem chciałby przełączyć się na bardziej sprawny i ekologiczny sposób ogrzewania, nawet w od dawna stojącej nieruchomości, może zainstalować pompę ciepła.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments