Don't Miss

Krynica Morska noclegi – odpoczynek na Mierzei Wiślanej

By on 07/31/2019

Szum morza, promienie słońca na skórze i ciepły piasek pod palcami. Czy może być coś bardziej relaksującego? Jeżeli potrzebujesz ukoić ciało i umysł, zamów apartamenty Krynica Morska. W okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić: Muzeum Stutthof, wydma Wielbłądzi Garb czy Bajkolandia. To tylko część atrakcji, jakie możemy znaleźć w okolicach Krynicy Morskiej. Jesteś ciekaw, co warto zobaczyć? Pokoje z widokiem na morze czekają!

Krynica Morska to niemal ostatnia miejscowość na Mierzei Wiślanej. To bardzo popularny kierunek letnich wczasów. Czy jednak ma coś do zaoferowania poza plażą? Oczywiście, że tak! Gdy szukasz miejsca na wakacyjny wypoczynek, ale  interesują Cię także rozrywka oraz edukacja, apartamenty Krynica Morska to świetny wybór. Muzea, rejsy, spacery to tylko część tego, co można doświadczyć w Krynicy Morskiej. A poza tym, kto nie lubi nadmorskiego klimatu, morskiej bryzy i malowniczych zachodów słońca?

Noclegi Krynica Morska – w centrum malowniczych krajobrazów

Warto wiedzieć, że okolice Krynicy Morskiej obfitują w piękne widoki, które można podziwiać podczas spaceru. Poznaj 3 najciekawsze!

  • Wielbłądzi Garb

Wielbłądzi Garb to najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej. Wysokość tej wydmy wynosi 48,5 m. n.p.m. Na jej szczycie znajduje się drewniana wieża, z której można podziwiać piękne widoki zarówno na Morze Bałtyckie, jak i Zalew Wiślany. Spacer nie jest zbyt wymagający, dlatego można wybrać się na niego nawet z dziećmi. Ciekawostka: wiedziałeś, że Wielbłądzi Garb jest najwyższą stałą wydmą w całej Europie?

  • Góra Pirata

Z Górą Pirata wiąże się legenda, mówiąca o ukrytym skarbie u stóp wieży na wzniesieniu. Zanim Mierzeja Wiślana nabrała dzisiejszego kształtu, tworzyła małe wysepki. Ze względu na ich lokalizację  oraz mielizny dookoła, upodobali je sobie piraci. Na jednej z nich, gdzie znajdowało się wysokie wzniesienie – dzisiejsza Góra Pirata – wybudowano wieżę. Z niej pewien kapitan często obserwował, co się dzieje na wodach Bałtyku, a pod nią zakopał piracki skarb. Dzisiaj to jeden z najciekawszych punktów widokowych w okolicy, a kolejnym walorem poza krajobrazem, jest możliwość obserwowania wielu gatunków ptaków, które tam żyją .

  • „Skarpa”

Za Krynicą Morską w stronę Piasków znajduje się „Skarpa”. Kolejny punkt widokowy na mapie, z którego można zauważyć niszczycielską siłę Zalewu Wiślanego. Wzniesienie jest regularnie podmywane z roku na rok, a obserwować z niego można zalew oraz Wysoczyznę Elbląską. Przy odrobinie szczęścia spotkasz tam kormorana lub żurawia!

Apartament nad morzem – co szczególnie warto odwiedzić?

Gdy będziesz w Krynicy Morskiej lub okolicach, nie możesz zapomnieć o wyjątkowym miejscu – Muzeum Stutthof. Znajduje się ono w Sztutowie, niecałe 20 km od Krynicy Morskiej. To muzeum obozu koncentracyjnego jest bardzo ważnym punktem na historycznej mapie Polski, dlatego warto o nim pamiętać. . Z dawnego obozu zostały cztery baraki, gmach niemieckiej komendantury, krematorium, komora gazowa i ogrodzenia tzw. „starego obozu”.

Jedną z największych – dosłownie – atrakcji miejscowości jest latarnia morska. Mierzy 26,5 m wysokości i obok Wielbłądziego Garbu jest najwyższym punktem na Mierzei Wiślanej. Z latarni można podziwiać piękne widoki na Zatokę Gdańską, Mierzeję Wiślaną, Zalew Wiślany oraz Frombork. Przy dobrych warunkach pogodowych z jej szczytu można zobaczyć nawet światła Helu. Warto sprawdzić to samemu – zwłaszcza, że wstęp do latarni jest możliwy tylko od maja do września.

Bursztyn jest polskim znakiem rozpoznawczym. By dowiedzieć się więcej na jego temat, odwiedź Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze – niecałe 30 km od Krynicy Morskiej. Możesz tam nie tylko obejrzeć najpiękniejsze okazy tego kamienia, ale też poznać cały proces jego powstawania.

Pokoje Krynica Morska – także dla najmłodszych

Jeżeli planujesz wyjazd z dziećmi, nie możesz ominąć… Bajkolandii! W ramach jednego biletu zyskasz wiele atrakcji: małpi gaj, dwie zjeżdżalnie, dmuchany zamek i dom do góry nogami, a także trampoliny. To miejsce, w którym dziecięce pokłady energii z pewnością znajdą ujście!

Niewątpliwym plusem Krynicy Morskiej jest to, że możesz przebierać w wielu ciekawych miejscach i rozrywkach, kiedy szukasz zajęcia. Niezależnie od tego, co chcesz robić czy jak lubisz spędzać czas, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie masz ochoty na żadne aktywności? Wystarczy, że przejdziesz się na plażę i tam możesz przeleżeć nawet cały dzień słuchając szumu fal. Jedno jest pewne, w Krynicy Morskiej nie będziesz się nudzić. A może szukasz noclegu w okolicy albo marzy Ci się wypoczynek w innej nadmorskiej miejscowości? Poznaj ofertę Sun & Snow i znajdź apartamenty z widokiem na morze, które najbardziej będą odpowiadać Twoim potrzebom!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments