Don't Miss

Czym jest hydronylon?

By on 09/18/2019

Zabezpieczenie dachu jest jednym z najważniejszych etapów podczas budowy domu lub wymiany już istniejącego dachu. Do tej pory wymyślono wiele opcji, które pozwalają zabezpieczyć dach oraz utrzymać go w dobrym stanie.

Jedną z bardziej innowacyjnych i ciekawszych metod jest hydronylon – płynna membrana dachowa.

Do czego służy hydronylon?

Hydronylon jest płynną membraną dachową, która służy do zabezpieczania istniejących pokryć dachowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Można je stosować do różnych podłoży, np. wykonanych z:
– papy,
– gontu bitumicznego,
– pianki poliuretanowej,
– betonu,
– tynku,
– innych materiałów ściennych,
– podłoży metalowych.

Rodzaje hydronylonu

Hydronylon jest uniwersalnym produktem. Jednak nie należy zapominać, że w zależności od rodzaju podłoża powinno się wybrać inny rodzaj tej płynnej membrany dachowej. Dla podłoży wykonanych z metalu należy stosować tzw. hydronylon HMS(P). Jest to specjalnie przystosowany do ochrony przed korozją i odkształceniami. Z kolei do podłoży wykonanych z innych materiałów, m.in. gontu bitumicznego, papy, czy tynku zalecany jest hydronylon HP. Konserwacja przy użyciu odpowiednich materiałów dobranych odpowiednio do podłoża powinna zapewnić skuteczną naprawę umożliwiającą długotrwałe użytkowanie.

Zalety hyydronylonu

Nie bez podwodu hydronylon jest jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań do naprawy dachu. Wynika to z kilku podstawowych zalet płynnej membrany. Największymi plusami hydronylonu są:
– łatwa aplikacji w postaci płynnej,
– brak dodatkowego obciążenia dachu — membrana po aplikacji waży ok. 2.3 kg/m2,
– odporność na działanie UV,
– wysoki poziom zabezpieczenia dzięki grubości ok. 2 m,
– bezpieczeństwo dla środowiska i użytkowników,
– wydajność i przystępna cena.
Jak widać, hydronylon jest bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zabezpieczyć nawet bardzo zniszczony dach bez dodatkowego obciążania go. Warto zatem rozważyć, czy zamiast inwestować w nowy dach, nie lepiej pokryć go hydronylonem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments