Don't Miss

Do czego stosuje się filtry w przemyśle?

By on 09/18/2019

Filtry mają bardzo szerokie zastosowanie i używa się ich praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Różne materiały filtracyjne pozwoliły na stworzenie filtrów, które służą do oddzielania różnych substancji. To z kolei daje szeroki możliwości w ich zastosowaniu.

Filtry powietrza

Filtry powietrza to chyba najpopularniejsze stosowane w przemyśle urządzenia filtracyjne. Można znaleźć je praktycznie wszędzie. Z całą pewnością będą używane w przemyśle samochodowym. Nie wolno zapominać, że filtry powietrza stosowane są także w różnych maszynach produkcyjnych i przetwórczych. Często filtrowane jest powietrze, dostające się do wnętrza maszyny. Odbywa się to za pomocą filtrów wlotowych. Oczywiście w użyciu są także filtry wylotowe, które np. oczyszczają powietrze i gazy wydobywające się z kominów elektrowni lub maszyn.

Filtry w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym

Jak powszechnie wiadomo, przemysł chemiczny i farmaceutyczny są dziedzinami, gdzie perfekcja i dokładność mają kluczowe znaczenie. Właśnie tam doskonale sprawdzają się filtry, które pozwalają na odseparowanie różnych substancji od siebie. Ma to ogromny wpływ na późniejsze procesy technologiczne oraz zachowanie odpowiednich proporcji.

Filtry cieczy

Filtry cieczy również pełnią istotną funkcję w procesach technologicznych przemysłu. Przykładem może być, chociażby przemysł wydobywczy, gdzie konieczne jest usuwanie, przetwarzanie i oczyszczanie ogromnych ilości wody. Nie jest tajemnicą, że filtry przemysłowe do cieczy stosowane są także w elektrociepłowniach, a nawet przemyśle spożywczym. Dzięki wysokiej jakości filtrów woda wykorzystywana do produkcji żywności spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

Podsumowując, filtry przemysłowe używane są tak naprawdę wszędzie. Bez względu na to, co dana firma wytwarza, jest wręcz skazana na używanie ich. Wynika to przede wszystkim z przebiegu procesów technologicznych, ale także ze względu na procedury bezpieczeństwa. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi na rynku opcjami przystosowanymi do różnych zadań.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments