Don't Miss

Poduszki powietrzne – oszczędność czasu i pieniędzy

By on 07/28/2020
Każdy przewożony towar musi być zabezpieczony, inaczej spora część ładunku po prostu się zniszczy, narażając przewoźnika na poważne straty. Jedną z najbardziej praktycznych metod są poduszki powietrzne – dlaczego warto w transporcie stosować ten właśnie środek ochrony?

Funkcjonalne worki sztauerskie

Poduszki powietrzne zabezpieczające towar, nazywane też workami sztauerskimi, są powszechnie stosowane w branży transportowej. Umieszczane są pomiędzy ładunkami, dzięki czemu opakowania nie przesuwają się podczas drogi oraz są chronione przed różnymi uszkodzeniami. Worki, mimo lekkiej konstrukcji, są bardzo wytrzymałe, dobrze znoszą skrajne temperatury (-25 do +65 stopni C) i są odporne na działanie wilgoci.

Ich dużą zaletą jest szybki montaż – worek umieszcza się w wolnej przestrzeni pomiędzy towarami i wypełnia sprężonym powietrzem, co trwa raptem kilkanaście sekund. Worki sztauerskie dostępne między innymi na pro-trans.pl mogą być wykorzystywane wielokrotnie, ale są też tańsze modele jednorazowe.

Gdzie można stosować poduszki powietrzne?

Dzięki poduszkom powietrznym załadunek i rozładunek towaru przebiega szybko i sprawnie, a worki występują w tylu odmianach, że łatwo je dopasować do własnych potrzeb. Worki sztauerskie stosowane mogą być w każdym rodzaju transportu: w samochodach, wagonach kolejowych, kontenerach, samolotach, ładowniach na statkach. Sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach.

Jedyną poważną przeszkodą w stosowaniu worków jest brak stabilnych ścian w ładowni, dlatego poduszek powietrznych nie można używać na naczepach z plandeką oraz na otwartych przestrzeniach magazynowych, gdzie towar stoi luzem.

Jak wybrać model?

Worki sztauerskie dostępne są w modelach light, medium oraz heavy. Worki light (z zielonym paskiem) nadają się do transportu rzeczy lekkich. Wytrzymują nacisk do 12 ton i używa się ich przede wszystkim w kontenerach oraz w ciężarówkach. Dostępne są w różnych rozmiarach.

Model medium wytrzymuje nacisk do 23 ton. Oznaczony jest czerwonym paskiem i najczęściej znajduje zastosowanie w transporcie ciężkich towarów. Tak samo jak model light, występuje w wielu rozmiarach.

Najbardziej wytrzymałe są worki typu heavy, idealne do transportu morskiego oraz przewozu towarów o dużej masie – dopuszczalny nacisk to 40 ton. Worki heavy mają niebieskie oznaczenie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments